bokomslag The Utopia Of Rules
Samhälle & debatt

The Utopia Of Rules

David Graeber

Pocket

319:-

Funktionen begränsas av dina webbläsarinställningar (t.ex. privat läge).

Uppskattad leveranstid 7-11 arbetsdagar

Fri frakt för medlemmar vid köp för minst 249:-

Andra format:

  • 272 sidor
  • 2016
Paperback edition of the history of bureaucracy, from the author of "Debt: The First 5,000 Years". A powerful work of social theory in the tradition of Foucault and Marx, it reveals how bureaucracy shapes our lives in ways we may not even notice.

  • Författare: David Graeber
  • Format: Pocket/Paperback
  • ISBN: 9781612195186
  • Språk: Engelska
  • Antal sidor: 272
  • Utgivningsdatum: 2016-02-23
  • Förlag: Melville House Publishing