Fånge i Hundpalatset

Häftad, Svenska, 2010

Av Martina Haag

159 kr

Slutsåld

Finns i fler format (1)


Fånge i Hundpalatset ger dig svar på livets stora gåtor, som till exempel hur man mår om man mölar i sig ett kilo kött och en liten, liten bit majskolv, och vad man ska göra om man känner att man måste smygoperera sin man inne i huvudet. Om hur det var att vara mamma på neandertaltiden och hur man känner sig när man strippar framför självaste prins Daniel.

Varför gömmer sig Martina i mörkret när det ringer på hennes ytterdörr? Och vad betyder egentligen ekobrottsling? Och vad är det som bor nere i källaren hemma hos familjen Haag? Varför brinner det på hotellet när familjen Haag ­semestrar? Och vem är det egentligen som bestämmer över alla i Hundpalatset?

Fånge i Hundpalatset är Martina Haags femte bok. Den innehåller både nyskriv­na krönikor och tidigare publicerat material från Aftonbladet och mama. Hennes böcker har hittills sålt i över 500 000 exemplar.

Produktinformation

  • Utgivningsdatum2010-05-26
  • Mått132 x 190 x 14 mm
  • Vikt260 g
  • FormatHäftad
  • SpråkSvenska
  • Antal sidor196
  • Upplaga1
  • FörlagPiratförlaget
  • MedarbetareKühlhorn,Lotta
  • SABHc.017
  • ISBN9789164202956

Tillhör följande kategorier