Hoppa till sidans huvudinnehåll

Blomstertid - te och noveller med smak av sommar

Häftad, Svenska, 2022

AvCharles Dickens,D.H. Lawrence D.H.,Katherine Mansfield,Virginia Woolf

439 kr

Tillfälligt slut


Afternoon tea för litteraturälskaren!

En ask fylld med novellskatter och ljuvlig teblandning. Perfekt för somriga läs- och fikastunder i bersån. För vad passar egentligen bättre till afternoon tea än berättelser skrivna av några av den engelska litteraturens mest älskade författare? Virginia Woolf, Charles Dickens, D.H. Lawrence och Katherine Mansfield tar dig med på en resa genom soldränkta citronlundar, päronblom och gyllene krysantemum.

Njut av en kopp svart te med smak av citrus och fläder under läsningen för den perfekta kombinationen!

Asken innehåller:
Virginia Woolf - Lappin och LapinovaCharles Dickens - Horatio SparkinsD.H. Lawrence - SolKatherine Mansfield - Lycksalighet

Uti bersån, 50 gram te från Tehuset Java.
Ett svart te med smak av citrus och fläder - en blandning som gjord för avkopplande sommarstunder bland blom och grönska. Smakar särskilt gott till noveller!

Produktinformation

  • Utgivningsdatum2022-05-02
  • Mått130 x 180 x 80 mm
  • Vikt310 g
  • FormatHäftad
  • SpråkSvenska
  • Upplaga1
  • FörlagNovellix
  • ISBN9789175894836
  • ÖversättareAsaid, Alan, Dahl, Alva, MacQueen, Erik, Stalby, Christina