Välj butik

Visa alla butiker

    bokomslag Magpie Murders

    Magpie Murders

    Anthony Horowitz

    129:-
    • Pocket
    • 234 sidor
    • 2017

    Andra format:

    Editor Susan Ryland has worked with bestselling crime writer Alan Conway for years. Readers love his detective, Atticus Pünd, a celebrated solver of crimes in the sleepy English villages of the 1950s. But Conway's latest tale of murder at Pye Hall is not quite what it seems. Yes, there are dead bodies and a host of intriguing suspects, but hidden in the pages of the manuscript lies another story: a tale written between the very words on the page, telling of real-life jealousy, greed, ruthless ambition and murder. From the creator of Midsomer Murders comes a fiendish mystery perfect for fans of Agatha Christie's Miss Marple and Hercule Poirot.

    Finns boken i din butik?

    Välj butik för att se lagerstatus och eventuellt reservera boken.

    Ingen butik vald

    Välj butik
    326079

    Ja, finns i vald butik

    Fåtal kvar i vald butik

    Finns ej i vald butik Välj en annan butik eller kontakta oss.

    Tillfälligt slut i vald butik Välj en annan butik eller kontakta oss.

    Beställ i butik Den här boken är en beställningsvara. Välkommen till din butik så hjälper vi dig.

    Ej beställningsbar

    Lagerstatus saknas

    Köp i e-handel

    Hos dig inom 5-9 arbetsdagar

    Funktionen begränsas av dina webbläsarinställningar (t.ex. privat läge).

    • Författare: Anthony Horowitz
    • Format: Pocket
    • ISBN: 9781409158387
    • Språk: Engelska
    • Antal sidor: 234
    • Utgivningsdatum: 2017-11-06
    • Förlag: Orion Publishing Group

    för att se lokala öppettider, evenemang och personalens tips.

    Idag